Zeker in vergelijking met zijn twee voorgangers is de W126 een behoorlijk moderne auto. Daarnaast is deze generatie in veel grotere aantallen gebouwd, waardoor het aanbod riant is en de prijzen relatief bescheiden zijn. Als u een probleemloze klassieker met potentie zoekt, is deze Mercedes zeker geen verkeerde keus. Niettemin kent ook de 560 SEL een aantal zwakke punten, al is roest hier lang niet zo’n probleem als bij de eerdere generaties.

Carrosserie
Dankzij de sterk verbeterde corrosiewerende maatregelen die in de jaren 80 van kracht werden, is de carrosserie van deze generatie S-klasse niet bijzonder roestgevoelig. Bovendien werden na de facelift in 1985 (hetzelfde jaar dat de 560 SEL leverbaar werd), diverse carrosseriedelen verzinkt, wat de roestbestendigheid verder vergrootte. Toch adviseren we om ook bij de 560 SEL de kriksteunpunten, de wagenbodem, de bagageruimte en het achterruitframe op roest te controleren.
Techniek
De 5,6-liter V8 biedt niet alleen veel rijplezier, hij gaat bovendien zeer lang mee. Het is eerder regel dan uitzondering dat deze achtcilinderpitter het vele tonnen volhoudt. Dat is geen reden om bij aankoop nonchalant te worden. Controleer ook hier of de motor geen blauwe rook produceert en laat een compressiemeting uitvoeren. Uiteraard dient u ook bij deze auto op olielekkages te letten en vergeet hierbij zeker niet het differentieel. Door het hoge gewicht dat op de voortrein rust, hebben de stuurinrichting en de voorwielophanging het nodige te lijden. Controleer deze op slijtage en overmatige speling. Knakkende geluiden duiden op versleten draagarmen. De hydropneumatische vering kan op leeftijd lekkage gaan vertonen, bovendien kunnen de regelkleppen dienst gaan weigeren.
Onderdelen
Dankzij Mercedes Classic en de diverse clubs is de onderdelenvoorziening voor de W126 uitstekend.
Aandachtspunten
- Blauwe rook bij gas los. Olielekkages, vooral van het differentieel.
- Slijtage aan de voortrein, het stuurhuis en het hydropneumatische veersysteem.
- Roest aan kriksteunpunten, de wagenbodem, de bagageruimte en het achterruitframe.